Automatyka i telekomunikacja dla kolei
W ciągu 3 dni (14-16 marca 2018 r.), nowe technologie informatyczne i telekomunikacyjne dla kolei były tematami dyskusji projektantów, producentów, usługodawców, inwestorów i przedstawicieli instytucji finansowych. To idealna platforma do wymiany informacji oraz nawiązania relacji biznesowych. Stąd obecność w jednym z paneli przedstawiciela TK Telekom Sp. z o.o. - Marcina Trzaski, Pełnomocnika Zarządu ds. rozwoju i projektów strategicznych. Cele konferencji, jakie zakładają sobie organizatorzy, tj. przybliżenie nowości telematycznych oraz dzielenie się doświadczeniami z dotychczas stosowanych rozwiązań, zostały osiągnięte również z punktu widzenia partnerów, takich jak TK Telekom.
Nowa perspektywa finansowa na 2018 r. to dla kolei szansa na wdrożenie nowych technologii informatycznych i telekomunikacyjnych oraz szybką poprawę jakości świadczonych usług, a w konsekwencji - efektywności spółek kolejowych. Rok 2018 to przełomowy czas, w którym realizowane będą nowe projekty z zakresu informacji pasażerskiej, systemów sprzedaży biletów i integrowania ich z nowymi rozwiązaniami, dotyczącymi tworzenia wspólnego biletu kolejowego. Na rynek kolejowy coraz śmielej wkraczają techniki symulacji komputerowych, zarówno w zakresie tworzenia symulatorów pojazdów kolejowych jak i specjalistycznych poligonów szkoleniowych wykorzystujących techniki symulacji. Kolejnym projektem jest zabudowa Systemem GSM-R na liniach kolejowych w Polsce (o długości 13,6 tys. km) o wartości ponad 3 mld zł.
Wszystkie te projekty są szansą i wyzwaniem dla dostawcy takiego, jak TK Telekom Sp. z o.o., który od wielu lat czynnie uczestniczy w rozwoju teleinformatyki na kolei.
W dowód uznania i jako podziękowanie za 15 lat współpracy z Izbą Kolei oraz za stałe dążenie do integracji środowiska telco na rynku kolejowym, TK Telekom Sp. z o.o. zostało uhonorowane jubileuszową statuetką i okolicznościowym dyplomem.