Błyskawiczna i bezpieczna wymiana informacji | Biznes Netia
Menu główne

Netia uczestniczy w cyfryzacji mazowieckiej kultury

Błyskawiczna i bezpieczna wymiana informacji

 MicrosoftTeams-image-(6).png

Instytucje kultury udostępniają online coraz więcej swoich zasobów. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, jak rozbudowanego zaplecza technicznego wymaga każdy taki projekt, szczególnie gdy integruje informacje z więcej niż jednej instytucji. Był to przypadek projektów: „Informatyzacja bibliotek pedagogicznych na Mazowszu” oraz "Regionalna Platforma Informacyjna na Mazowszu", w ramach których powstała strona kultura.wrotamazowsza.pl Netia odpowiadała za nie od strony back office. Zbudowała sieć WAN oraz we współpracy z Oktawave dostarczyła niezbędną infrastrukturę teleinformatyczną w modelu chmurowym.

O współpracy Mazovii i Netii

Choć był to dość złożony projekt, każdy etap wdrożenia przebiegał sprawnie i zgodnie z harmonogramem. W ścisłej współpracy z Oktawave zrealizowaliśmy wymagania zawarte w specyfikacji zamówienia: zaprojektowaliśmy nowoczesne, skalowalne środowisko chmurowe, zintegrowaliśmy je z siecią WAN i zapewniliśmy solidne mechanizmy kopii zapasowych i disaster recovery, aby chronić dane i zapewnić nieprzerwaną dostępność usługi. W efekcie powstało rozwiązanie, które pozwala na błyskawiczną, bezpieczną wymianę informacji między mazowieckimi instytucjami kultury i publicznością.

Jarosław Onacik

Starszy Kierownik ds. Rozwoju Relacji z Klientami Kluczowymi Netia S.A.

Korzyści

Ustandaryzowanie działań w zakresie e-usług

Dzięki platformie kultura.wrotamazowsza.pl mazowieckie instytucje kultury zyskały miejsce, gdzie mogą informować publiczność o organizowanych wydarzeniach i dzielić się zdigitalizowanymi zbiorami, w tym wirtualnymi spacerami po wybranych wystawach.

Możliwość bezpiecznego skalowania

Dzięki zaawansowanej infrastrukturze rozwiązań chmurowych Oktawave, przestrzeń dyskową można swobodnie skalować, dopasowując rozwiązanie do bieżących potrzeb regionu. Zarówno chmura, jak i sieć WAN są chronione przed cyberatakami. Szyfrowanie transmisji umożliwia bezpieczne przesyłanie danych, natomiast system Fortigate zabezpiecza platformę przed włamaniami, wirusami i wyciekiem danych.

Wsparcie techniczne polskich inżynierów

Nad stanem technicznym infrastruktury czuwa zaawansowany system monitorowania, który znacząco ogranicza ryzyko awarii. Wszelkie incydenty są automatycznie zgłaszane do Netii i Oktawave, gdzie w pogotowiu czekają dedykowane zespoły profesjonalistów. Do tej pory nie została jednak zgłoszona żadna usterka, choć od wdrożenia rozwiązania minął już niemal rok. To tylko potwierdza stabilność naszej infrastruktury.

Zainteresowała Cię ta historia?

Pobierz case study

Wybierz swój język ×