Webinar "Rewolucja na rynku operatorów – co operatorzy muszą wiedzieć o NIS2?"
Menu główne

Webinar: Rewolucja na rynku operatorów – co operatorzy muszą wiedzieć o NIS2?

Na początku października 2024 r. Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało kolejną, drugą wersję projektu nowelizacji ustawy o KSC, której celem jest wdrożenie Dyrektywy NIS2. Prace nad przyjęciem nowej ustawy są priorytetem dla Ministerstwa Cyfryzacji a jej wejście w życie jest zapowiadane na początek 2025 roku. Wśród podmiotów zakwalifikowanych jako podmioty kluczowe i ważne znaleźli się również wszyscy operatorzy telekomunikacyjni.

Webinar: Rewolucja na rynku operatorów – co operatorzy muszą wiedzieć o NIS2?
Zapraszamy Państwa do obejrzenia webinaru „Rewolucja na rynku operatorów – co operatorzy muszą wiedzieć o NIS2?”, w którym udział wzięli eksperci z Netii oraz z Kancelarii Media. Webinar poświęcony jest planowanym zmianom w związku z Dyrektywą NIS2. Wspólnie z Kancelarią Media podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie dostosować działalność operatorów telekomunikacyjnych do nowych przepisów.  

W związku z wejściem w życie Dyrektywy NIS2 operatorzy telekomunikacyjni będą musieli spełnić szereg obowiązków, ryzykując dotkliwymi karami finansowymi w przypadku niezgodności z przepisami prawa. Na podkreślenie zasługuje fakt, że w zakresie zarządzania incydentami i ich zgłaszania do właściwych organów, operatorzy telekomunikacyjni będą podlegali najbardziej rygorystycznym wymogom spośród wszystkich podmiotów dotkniętych Dyrektywą NIS2. 

W jaki sposób uniknąć finansowych sankcji budując skuteczną cyberochronę? Na jakie cyberataki narażeni są operatorzy telekomunikacyjni? Jakie rozwiązania cyberbezpieczeństwa Netia przygotowała dla operatorów telekomunikacyjnych? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie Państwo w naszym webinarze. 


 
Obejrzyj webinar

W trakcie webinaru omówimy w gronie ekspertów następujące zagadnienia:

 

Dyrektywa NIS2 i nowelizacja ustawy o KSC: kogo dotyczy (perspektywa operatora)?
Analiza przypadków, obowiązki, terminy wdrożenia, kary finansowe i inne sankcje

 

Specyfika działalności operatorów telekomunikacyjnych a cyberzagrożenia: aspekty techniczne, podatności, wektory ataku, case studies

 

Dostosowanie się do NIS2 na własna rękę vs. outsourcing: czy to w ogóle jest możliwe?

 

Rozwiązania cyberbezpieczeństwa Netii dla operatorów telekomunikacyjnych

 

Q&A

 
 

Prelegenci:

Piotr Jagielski

Kierownik ds. Rozwoju ICT, Netia


Absolwent Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Łódzkiego. Menadżer związany z rynkiem telekomunikacyjnym od ponad 20 lat. Posiada doświadczenie w budowaniu, dostarczaniu i utrzymywaniu usług z zakresu cyberbezpieczeństwa. W Netii odpowiada za rozwój usług ICT.
Mateusz Sabaj

Analityk Threat Intelligence, Netia


Funkcjonariusz polskich służb - przez kilka lat pracował jako oficer śledczy w sprawach z zakresu cyberprzestęczości, ataków na infrastrukturę krytyczną oraz przestępczości ekonomicznej. Przeprowadził ponad 300 postępowań z w/w zakresu. Od 2021 roku podjął współpracę z Grupą Polsat, gdzie zajmował stanowisko Specjalisty ds. Cyberbezpieczeństwa odpowiadając na 1-wszej linii SOC za bezpieczeństwo takich firm jak: Netia S.A., PlusBank, Polkomtel a także kilkunastu innych podmiotów. Od 2023 roku pracownik globalnego banku, gdzie pełnił funkcję Cyber Threat Response Analyst. Autor szkoleń z zakresu pozyskiwania informacji w sieci, kontrwywiadu gospodarczego. Prowadzi gościnne wykłady z zakresu cyberbezpieczeństwa i cyber threat intelligencje na PJATK w Warszawie.
Kinga Pawłowska-Nojszewska

Radczyni Prawna, Kancelaria Prawna Media.
Dyrektor ds. prawnych, Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej


Radczyni prawna, specjalizuje się w prawie telekomunikacyjnym, cyberbezpieczeństwa i Unii Europejskiej. W czasie wieloletniej współpracy z Kancelarią Prawną Media wspierała przedsiębiorców w postępowaniach przed Prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz w sporach z tym organem. Dzięki pracy w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej oraz Ministerstwie Spraw Zagranicznych zyskała szeroką wiedzę w zakresie procesu legislacyjnego, zarówno polskiego, jak i unijnego, a także postępowań w zakresie naruszeń prawa unijnego. Uczestniczy w pracach Komitetu Monitorującego FENG, Grupy roboczej ds. wdrażania 1. Priorytetu FENG oraz Grupy roboczej ds. ewaluacji FENG.
Obejrzyj webinar
do pełnej wersji nagrania

Wybierz swój język ×